Hakkımızda

Uçbirim bilim, yazılım, linux ve elektronik alanlarında kaliteli içerik üretmek amacıyla kurulmuştur. Tasarımda okunabilirliğin önplanda olmasına dikkat eder. Her zaman tavsiyelere açıktır.

Yazar kadromuz şu an için İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisi ve mezunlarından oluşmaktadır fakat kaliteli ve benzersiz içerik üretebileceğini iddia eden her bireye kapımız açıktır. Sitenin en altında dediğimiz gibi, anahtar paspasın altındadır.

İçeriğimizde bulduğunuz hataları veya “şöyle şöyle yapsanız daha iyi” dediğiniz yerleri yorum kısmında bildirmeniz bizi çok mutlu edecektir. Eleştirileriniz de başımızın tacıdır. Ayrıca öğrenmek istediğiniz ve Türkçe içerik bulmakta sıkıntı çektiğiniz konularla ilgili içerik isteğinizi bize iletişim bölümünden bildirirseniz, yazar kadromuzda konuya vakıf biri belki de size bir süpriz yapabilir.

Kar amacımız yok, o yüzden uçbirim’de reklam bulunmayacak, Samet’in serverı kaldırdığınca ayaktayız. Yine de bir hosting şirketi “hadi gelin sizi barındıralım” derse güzel olabilir.